Darmowy czy płatny szablon CV – na który warto się zdecydować?

Nie ulega wątpliwości, że CV musi przede wszystkim dobrze prezentować się w oczach potencjalnego pracodawcy. Powinno być czytelne, estetycznie wykonane i zawierać najważniejsze informacje. W tym celu poszukujący pracy często korzystają z gotowych szablonów CV. Rzeczywiście, będą one bardzo dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza w przypadku tych, którzy po raz pierwszy tworzą swój życiorys na potrzeby rekrutacji bądź potrzebują go gruntownie przerobić. Szablon CV to oczywiście jedynie wzór, który w pewnym stopniu trzeba zmienić, tak aby odpowiadał on naszym potrzebom i był zgodny ze stanem rzeczywistym. Niemniej jednak, korzystając z gotowych szablonów, możemy zaoszczędzić naprawdę dużo czasu. Przede wszystkim nie musimy we własnym zakresie formatować pliku, a dodatkowo nie będziemy zastanawiać się, w jakiej kolejności należy umieścić poszczególne informacje, tak aby całość była w pełni czytelna. Gotowe szablony CV to idealnie rozwiązanie dla tych, którzy nie do końca wiedzą, jak podejść do tematu stworzenia własnego życiorysu, a także dla osób, którym przede wszystkim zależy na czasie.

Czym charakteryzuje się darmowy szablon CV?

Zdecydowana większość osób poszukujących pracy korzysta z darmowych szablonów CV dostępnych na https://bananacv.com/, które najczęściej okazują się w zupełności wystarczyć. Czym charakteryzują się owe szablony? Otóż możemy je zapisać w formacie JPG bądź PDF, w zależności od naszych potrzeb. Ponadto, z ich pomocą możemy stworzyć wielostronicowy życiorys, choć oczywiście dobrze, jeśli wszystkie informacje uda nam się zmieścić na jednej stronie A4. Darmowy szablon CV daje też możliwość umieszczenia wybranego przez siebie zdjęcia w dokumencie. Powszechnie wiadomo, że większość pracodawców bierze pod uwagę wyłącznie CV ze zdjęciem. Dobrze jest wybrać fotografię urzędową, na przykład wykonaną do dyplomu bądź dowodu osobistego. Z darmowego szablonu CV możemy korzystać bez ograniczeń czasowych, co oznacza, że w każdej chwili możemy wprowadzić do życiorysu niezbędne zmiany czy drobne modyfikacje. Nie musimy więc tworzyć CV od podstaw, gdy znów będziemy chcieli zmienić miejsce zatrudnienia. Zaletą darmowych szablonów CV jest fakt, iż na stworzenie życiorysu nie musimy wydawać ani grosza. Z punktu widzenia osoby pozostającej bez pracy jest to bardzo istotna kwestia.

Płatny szablon CV – czy warto?

Obecnie mamy możliwość korzystania nie tylko z darmowych szablonów CV, ale również tych płatnych. Czy rzeczywiście opłaca się ponosić koszty, gdy tworzymy życiorys? Warto mieć na uwadze, że płatne szablony dają znacznie więcej możliwości. Z ich pomocą na przykład stworzyć CV w języku obcym, pozbyć się znaków wodnych, które prezentowane są na szablonach darmowych czy skorzystać z o wiele większej ilości wzorów, tak aby finalnie wybrać najbardziej nam pasujący. Płatne szablony CV, wbrew pozorom, nie kosztują zbyt wiele, dlatego w niektórych przypadkach skorzystanie z nich okazuje się bardzo opłacalne.

Darmowy czy płatny szablon – co wybrać?

Niektóre portale, takie jak na przykład bananacv, oferują możliwość skorzystania z darmowych szablonów na https://bananacv.com/szablony, a jeśli te okażą się dla nas niewystarczające, możemy wykupić dostęp do płatnych wzorów. Takie rozwiązanie wydaje się być doskonałym kompromisem dla osób, które nie do końca wiedzą, jakich dokładnie funkcji będą potrzebować, tworząc swoje CV. Jak wspomniano, dostęp do płatnych szablonów nie wiąże się z koniecznością ponoszenia wysokich wydatków, dlatego w niektórych przypadkach naprawdę warto rozważyć taką opcję. Tymczasem osoby, które w pełni zadowalają się szablonami darmowymi, spokojnie mogą z nich korzystać – z ich pomocą również stworzymy ciekawe, inspirujące CV. W każdym przypadku skorzystanie z szablonu, czy to darmowego, czy płatnego, będzie lepszym rozwiązaniem, niż tworzenie życiorysu we własnym zakresie. Jest to nie tylko bardzo trudne zadanie, lecz często nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Warto więc sprawdzić usługi oferowane przez bananacv i w krótkim czasie stworzyć dobrej jakości życiorys.