Kosmetolog

Kosmetolog jest to zawód, którym z reguły zajmują się kobiety, które posiadają talent do zajmowania się i pielęgnowania urodą człowieka. W obecnej dobie, aby móc zajmować się tym zawodem trzeba mieć doświadczenie, ale i przede wszystkim odpowiednie wykształcenie takie jak studia na kierunku kosmetologia na uczelniach państwowych.

Po studiach można zająć się pracą w gabinecie kosmetycznym oraz odnowy biologicznej. Można też założyć własną działalność. Dodatkowym atutem na pewno będą różnie kursy oraz ciągłe doszkalanie swoich umiejętności tzn. kursy z zakresu odnowy biologicznej, zabiegów kosmetycznych, stylizacji, aby być w swoim zawodzie profesjonalistą. Tutaj duża znajomość trendów również odgrywa sporą rolę, ponieważ co chwilę w tej branży pojawiają się różnego rodzaju nowości. Dzięki temu w odpowiedni sposób sprostamy oczekiwaniom naszych klientów. Kobiety zajmujące się tym zawodem powinny wyglądać zawsze nieskazitelnie oraz schludnie, aby godnie reprezentować swój salon oraz jego usługi.

Kosmetologia

Jak wygląda praca kosmetologa?

Jest to osoba, która non stop współpracuje z lekarzami medycyny estetycznej oraz odnowy biologicznej. Wykonuje zabiegi mniej inwazyjne niż lekarz medycyny. Swoim pacjentom oferuje zabiegi upiększające, ujędrniające oraz zdrowotne za pomocą specjalnych przyrządów oraz kosmetyków znajdujących się w gabinecie. Przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadza ze swoim pacjentem wywiad, aby nie powstały żadne skutki uboczne. Możemy także się z nim skonsultować jakie zabiegi są dla nas odpowiednie i jakie zmiany powinniśmy wprowadzić do swojego życia.

Praca kosmetologa

Ścieżka kariery kosmetologa

Na początku kosmetolog zarabia  około 1500 złotych miesięcznie. Jest to zarobek stosunkowo mały, natomiast wzrasta wraz z doświadczeniem oraz podwyższeniem poziomu swoich kwalifikacji pensja rośnie. Wszystko zależy od tego jakie zabiegi proponuje i czy ma posiada swoich klientów. Ceniony kosmetolog zarabia od 2000 tysięcy miesięcznie w górę, zależy w jakim gabinecie pracuje - czy jest to gabinet kosmetyczny, czy gabinet odnowy biologicznej oraz od tego czy jest to własna działalność oraz miejsce tej działalności. Może otrzymywać także prowizje za dodatkowe zabiegi.

Ile zarabia kosmetolog

Zarobki kosmetologa są zróżnicowane - wszystko zależy od tego w jakim salonie oraz miejscu pracuje. Średnio jego pensja wynosi 1500 złotych miesięcznie.

Autor

GIEŁDA CV