Agent ds. Odszkodowań

Rynek odszkodowań to jeszcze wciąż młoda i stosunkowo mało rozwinięta gałąź gospodarki. Jej początki datowane są na rok 2005. Nie oznacza to jednakże, że wcześniej taka branża nie istniała i nie funkcjonowała. Okazuje się, że takie firmy były ale w znacznie mniejszej ilości niż obecnie.

W tej branży jednym z popularniejszych zawodów jest oczywiście agent do spraw odszkodowań. To osoba, która w imieniu danej firmy ubezpieczeniowej zajmuje się szeroko rozumianą obsługą klientów. Zakres obowiązków uzależniony jest oczywiście od wielu czynników, ale zwykle jest dość duży. Przede wszystkim agent ds. odszkodowań musi po otrzymaniu informacji o danym zdarzeniu dotrzeć do klienta, który ucierpiał  i zapoznać się dokładnie z jego sytuacją. To on zbiera całą potrzebną dokumentację, wypełnia wszystkie wnioski oraz w imieniu klienta dochodzi jego praw czy domaga się o uzyskanie dla nieodpowiednio wysokiej rekompensaty finansowej.

Branża ubezpieczeniowa

Poza tym osoba zatrudniona na tym stanowisku musi też aktywnie pozyskiwać nowych klientów na danym obszarze, a także zajmować się obsługiwaniem klientów zleconych przez centralę. To również agent wdraża nowych pracowników w ich obowiązki. Poza tym zajmuje się również zbieraniem dokumentacji czy wypełnianiem wniosków.

Agent ds. Odszkodowań pracuje zwykle w trybie niestandardowym, a więc powinien być dostępny przez 24 godziny na dobę przez 7 dni w  tygodniu. To w dużej mierze praca terenowa, a więc agent nie tylko pozostaje do dyspozycji swoich klientów w biurze, ale i składa im wizyty w domu czy firmie. Poza tym warto pamiętać, że każda osoba, która chce pracować na takim stanowisku powinna złożyć swoje CV w zakładzie ubezpieczeniowym działającym na polskim rynku.

Zarobki agenta ds. odszkodowań

Najczęściej agenci do spraw odszkodowań pracują na umowie agencyjnej, a więc wysokość zarobków uzależniona jest w tej sytuacji od nich samych, a dokładniej od ilości zleceń i klientów w miesiącu. Górnych widełek nie ma. Średnio jest to od 2000 do 5000 tysięcy złotych, ale oczywiście może być to również i tylko 200złotych. Efektywni pracownicy mogą jednak na ogół liczyć na różnego rodzaju bonusy oraz samochód firmowy czy telefon i komputer firmowy.

Autor

GIEŁDA CV