Agent OFE

Głównymi obowiązkami Agenta OFE są:

 - pozyskiwanie klientów,
 - obsługa klientów,
 - podpisywanie umów ubezpieczeniowych z klientami,
 - sprzedaż produktów finansowych,
 - realizacja określonych planów sprzedaży

WYMAGANIA

Nie każdy może być agentem OFE. Żeby naprawdę realizować się w tym zawodzie trzeba być przede wszystkim człowiekiem otwartym i zwyczajnie lubiącym ludzi. Poza tym dobry agent OFE winien charakteryzować się:

 - łatwością w nawiązywaniu kontaktów,
 - dużym poziomem samodzielności,
 - pełnym nastawieniem na klienta i jego potrzeby,
 - wykształceniem minimum średnim,
 - ogromną motywacją do pracy i czynnego działania>

Poza tym żeby zostać agentem należy przejść odpowiednie szkolenie, zdać egzaminy i otrzymać wymagane zezwolenia -czyli otrzymać licencję. Licencję wydaje Komisja Nadzoru Finansowego, z kolei szkolenia przeprowadzane są przez różne firmy ubezpieczeniowe, które planują zwerbowanie kolejnego agenta do pracy.

Jak zostać agentem OFE?

WARUNKI PRACY

Zdecydowana większość agentów to pracownicy z umową agencyjną, która podpisana jest z danym zakładem ubezpieczeń. Nie da się ukryć, że wszelakie Towarzystwa z zasady nie zatrudniają ludzi do pracy na etacie. Sprawia to, że agenci pracują na swój własny rachunek, a więc prowadzą własną działalność gospodarczą i ponoszą wszystkie tego stanu rzeczy konsekwencje, łącznie z samodzielnym odprowadzaniem wszelakich kosztów, w tym również opłacania składek ZUS. Sprawia to, że agenci siłą rzeczy nie mają zapewnionego stałego źródła dochodu. Ich jedynym dochodem są pieniądze z prowizji ze sprzedaży.

Praca agentów odbywa się w kilkuosobowych grupach, które zwane są Unitami. Te z kolei prowadzone są przez Unit Managera. W danym oddziale zazwyczaj jest kilka unitów. Zazwyczaj co tydzień ma miejsce odprawa oddziałowa. Odprawa oddziałowa to nic innego jak spotkanie pracowników danej firmy z jej dyrektorem.

Również zazwyczaj raz w tygodniu pracownicy danego Unitu spotykają się ze swoim Unit Managerem, żeby zrelacjonować przebieg wydarzeń ostatnich dni. Spotkania w szerszym gronie również mają miejsce podczas swoistych zjazdów raz na kwartał, półrocze lub rok.

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Agent OFE zatrudnienie znajduje w agencjach ubezpieczeniowych.

ZAROBKI

Nie da się powiedzieć o jakichś widełkach w zarobkach agentów. Takie widełki po prostu nie istnieją. Wszystko zależy od aktywności i skuteczności agentów. Taki agent może zarobić 5, 10, 15 tysięcy i jeszcze więcej. W dodatku za ogromną aktywność agenci mogą liczyć na wiele bardzo atrakcyjnych nagród, w tym również na wycieczki zagraniczne czy sprzęt elektroniczny.

Autor

GIEŁDA CV