Doradca ubezpieczeniowy

Praca na stanowisku doradcy ubezpieczeniowego w praktyce niewiele różni się od pracy agenta ubezpieczeniowego. Osoba pracująca na stanowisku doradcy ubezpieczeniowego pozyskuje klientów dla firm ubezpieczeniowych, które reprezentuje.

Doradca ubezpieczeniowy ma za zadanie wyszukiwać osoby, które mogłyby zostać klientami danej firmy ubezpieczeniowej oraz spotyka się z nimi w celu przedstawienia im kompleksowej oferty dostosowanej do ich potrzeb. Osoba na tym stanowisku może również z upoważnienia zakładu ubezpieczeniowego podpisywać i negocjować umowy zawierane z klientami. W trakcie swoich obowiązków może kontaktować się z klientami bezpośrednio lub pracować zdalnie. 

WYMAGANIA

Kandydaci ubiegający się o pracę na stanowisku doradcy ubezpieczeniowego muszą być przygotowani na spełnienie różnego rodzaju wymagań kwalifikacyjnych. Szczególnie cenione jest wyższe wykształcenie o profilu ekonomicznym. Na pewno dodatkowym atutem będzie również doświadczenie w branży ubezpieczeniowej zdobyte zarówno na stanowisku doradcy ubezpieczeniowego jak i agenta ubezpieczeniowego.

Jak zostać doradcą ubezpieczeniowym?

Aby uzyskać pracę na tym stanowisku można również ukończyć specjalny kurs specjalistyczny, którego odbycie kończy się egzaminem państwowym. Egzamin ten organizowany jest przez Komisję Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych. Ubiegając się o stanowisko doradcy ubezpieczeniowego powinno się mieć również zdolności negocjacyjne.

W takiej pracy dobrze sprawdzi się osoba o określonych cechach charakteru, dzięki którym jest w stanie osiągać założone sobie cele. Z pewnością przyda się również znajomość technik perswazyjnych. Wymagana jest również bardzo dobra znajomość produktów ubezpieczeniowych, które oferuje swoim klientom dany zakład ubezpieczeniowy. 

Osoba pracująca jako doradca ubezpieczeniowy z potencjalnymi klientami umawia się na spotkania w siedzibie zakładu ubezpieczeniowego lub dojeżdża na spotkania w terenie. Praca w branży ubezpieczeniowej stwarza możliwość znalezienia zatrudnienia w różnych zakładach ubezpieczeniowych. 

ZAROBKI

Doradcy ubezpieczeniowi przeciętnie otrzymują wynagrodzenie w wysokości od 3000 do 4000 zł brutto miesięcznie. Zarobki doradcy ubezpieczeniowego rozliczane są na bazie systemu prowizji. 

Autor

GIEŁDA CV