Specjalista ds. Likwidacji Szkód Komunikacyjnych

Osoba, która piastuje stanowisko specjalisty do spraw likwidacji szkód komunikacyjnych odpowiada za realizację procesu likwidacji wszelkich szkód komunikacyjnych. Są to szkody z tytuły ubezpieczeń OC i AC. Specjalista dogłębnie analizuje na podstawie swojej wiedzy jak i także swojego doświadczenia wszelkie powstałe szkody oraz weryfikuje wszelką zasadność roszczeń osoby, która jest osobą poszkodowaną.

Osoba, która jest obsadzona na tymże stanowisku jest tak zwanych organem samodzielnym decyzyjnym w zakresie wypłaty odszkodowań. Dodatkowo przyjmuje wszelkich petentów osobiście. Musi także zbierać niezbędne informacje oraz przygotowuje dokumentację dla prowadzonej konkretnej sprawy.

Wszelkie czynności są prowadzone przed właśnie specjalistę ds. likwidacji szkód komunikacyjnych. Są one wykonywane w oparciu o wszelkie obowiązujące przepisy prawne jak i także orzecznictwo sądowe. Specjalista ds. Likwidacji Szkód Komunikacyjnych także dokonuje wypłat odszkodować jak i także organizuje stronę formalną funkcjonowania procesu likwidacji wszelkich komunikacyjnych szkód. W tym artykule opisujemy jaki wpływ na trwający leasing ma ubezpieczenie gap.

Wymagania

Najczęściej spotykanymi wymogami kwalifikacyjnymi, które są stawiane przed osobami zainteresowanymi byciem specjalistą ds. likwidacji szkód komunikacyjnych to posiadanie odpowiedniego wykształcenia. Co najmniej powinno to być wykształcenie średnie. Jednakże preferowane są osoby, które mają wyższe wykształcenie ekonomiczne lub też techniczne. Także bardzo istotna jest wiedza, którą kandydat może się pochwalić.

Specjalista do spraw likwidacji szkód komunikacyjnych

Najważniejsza jest wiedza z zakresu obowiązującego prawa jak i także doświadczenie w pracy na podobnym lub najlepiej takim samym stanowisku. Wymagane są także konkretne cechy personalne. Zdolność podejmowania decyzji, efektywna praca w zespole oraz bezpośredni kontakt z klientem to tylko niektóre z wymaganych umiejętności. Niezbędna jest także znajomość oprogramowania biurowego oraz znajomość obsługi komputera.

Miejscem pracy osoby piastującej stanowisko specjalisty ds. likwidacji szkód jest głownie przestrzeń zakładu ubezpieczeń. W tym miejscu właśnie przyjmuje on wszelkie roszczenia poszkodowanych osób. Przeważająca część pracy to zdecydowanie praca biurowa.

Stanowisko jakim jest specjalista ds. likwidacji szkód komunikacyjnych funkcjonuje w ubezpieczeniowej branży, a konkretnie w obszarze ubezpieczeń komunikacyjnych.

Zarobki

Zarobki, na które specjalista ds. likwidacji szkód może liczyć zaczynają się od kwoty dwóch tysięcy złotych brutto miesięcznie. Oczywiście zarobki wzrastają od stażu pracy jak i także od doświadczenia danego pracownika.

Autor

GIEŁDA CV