Pakowacz

Zawód pakowacza polega na opakowywaniu gotowych produktów lub półproduktów. Osoba taka zawija wyroby w folię lub też wkłada do skrzynek, kartonów lub pudełek. Pracownik zatrudniony na tym stanowisku odpowiada za opakowanie, zabezpieczenie towaru i przygotowanie go do wysyłki. W dużej mierze zakres obowiązków zatrudnionego na tym stanowisku człowieka uzależniony jest od stopnia automatyzacji danego zakładu, a także charakteru produkcji.

NIEZBĘDNE KWALIFIKACJE

Koniecznym wymogiem do zatrudnienia na stanowisko pakowacza jest posiadanie książeczki sanepidowskiej wraz ze wszystkim aktualnymi badaniami. Ponadto osoba ubiegająca się o pracę w charakterze pakowacza powinna być staranna, punktualna, wykazywać się umiejętnością pracy w zespole oraz chęcią i gotowością do pracy energicznej.

Praca pakowacza

WARUNKI PRACY

Praca na tym stanowiska to wyłącznie aktywność fizyczna. Teren wykonywanej pracy to pomieszczenie zamknięte - hala produkcyjna lub magazyn. Praca zazwyczaj jest zmianowa. W niektórych zakładach wymagane jest specjalne ubranie robocze - fartuch, rękawiczki.

PERSPEKTYWA ETATU

Pakowacz może znaleźć zatrudnienie w zakładach mechanicznych, elektronicznych, odzieżowych, w magazynach przemysłowych, w składach, a także w hurtowniach przemysłowo-spożywczych.

WYNAGRODZENIE

Pracownik zatrudniony na tym stanowisku może osiągnąć pensję w wysokości 1500 zł - 2400 zł.

Autor

GIEŁDA CV