Programista (developer) c#

Język C# należy do najważniejszych języków programowania wykorzystywanych w informatyce. Jest on bardzo wszechstronny i może współpracować z wieloma różnymi platformami. Pod wieloma względami jest zbliżony do języków takich jak C++ oraz Object Pascal. Programista C# musi być zatem bardzo elastyczny i wszechstronny.

Programista C# - wymagania i obowiązki

Programista C# to osoba odpowiedzialna zarówno za tworzenie nowych aplikacji w tym języku, jak i ich wdrażanie czy udoskonalanie już istniejących. Pracownik taki musi swobodnie posługiwać się tym oraz pokrewnymi mu językami, posiadając przy tym szeroką wiedzę na temat informatyki.

Programista C# - praca zdalna, duże znaczenie cech indywidualnych

Przed kandydatami na stanowisko programisty C# stawia się szereg wymagań. Przyszły pracodawca zawsze będzie oczekiwał wyższego wykształcenia. Ukończenie uczelni technicznej na kierunku informatyka lub podobnym jest zatem niezbędne. Drugim bardzo ważnym warunkiem jest posiadanie odpowiedniego doświadczenia. Kandydat na programistę C# musi wykazać, że pracował już zarówno przy opracowywaniu i projektowaniu nowych rozwiązań, jak i późniejszym ich wdrażaniu w określonym środowisku. Pracodawcy zwracają tu również uwagę na szereg indywidualnych cech charakteru, które mogą być niezwykle ważne w pracy programisty. Praca programisty C#, jak wiele innych zawodów związanych z IT cechuje się dużą możliwością pracy zdalnej, bez konieczności wychodzenia z domu. 

Programista c# w pracy

Osoba taka musi dobrze radzić sobie z pracą w różnych warunkach, zarówno indywidualną, jak i zespołową. W takiej pracy stale mogą się ponadto pojawiać nieoczekiwane problemy, które trzeba szybko rozwiązywać. Programista C# musi zatem wykazywać się odpowiednią kreatywnością i być osobą, która potrafi dostosować się do nowej sytuacji. Nieszablonowe myślenie i otwarty umysł to cechy bardzo pożądane w tym zawodzie.

Programista C# praca - za biurkiem i z klientem

Programista C# pracuje na typowo biurowej posadzie, spędzając większość czasu przed komputerem. Od czasu do czasu może on jednak liczyć na nieco więcej ruchu. Do zadań programisty należy bowiem także kontaktowanie się z klientami, przez co konieczność wyjazdów służbowych może pojawiać się tu całkiem często. Nie jest to zatem praca całkowicie pozbawiona kontaktu z ludźmi – przeciwnie, okazji do tego jest mnóstwo.

Ile zarabia programista C# ?

Programiści C# mogą szukać pracy w różnych miejscach i na różne sposoby. Ciekawe oferty znajduje się często w większych firmach, specjalizujących się w tworzeniu i wdrażaniu oprogramowania. Programista może pracować również jako freelancer, przyjmując zlecenia od kilku firm jednocześnie. W zależności od miejsca i formy zatrudnienia, zarobki programisty mogą znacznie się od siebie różnić. W większości przypadków wykwalifikowany programista C# nie zarabia jednak mniej, niż około 3000 zł.

Kategorie: Oferty pracy, Praca w IT,

Autor

GIEŁDA CV