Front-End Developer

Front end developer - praca, codzienne wyzwania

Front-End Development to obecnie jedna z bardziej pożądanych wśród programistów specjalizacji. Osoba pracująca na tym stanowisku jest odpowiedzialna za przygotowywanie i modernizowanie witryn internetowych od strony wizualnej. Ponadto bierze udział w tworzeniu potrzebnego oprogramowania. Przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologii projektuje znajdujące się na niej elementy graficzne np. aplikacje czy animacje. Dba przy tym o ich prawidłowe działanie i rozwiązuje powstałe problemy techniczne.

Front end web developer - wymagane umiejętności i wiedza

Firmy na stanowiska Front-end developera poszukują na ogół osób  z wykształceniem informatycznym. Jednak warto pamiętać, że dla coraz większej liczby pracodawców bardziej liczy się posiadane doświadczenie zawodowe, portfolio dotychczasowych projektów oraz znajomość technologii. Podstawą pracy na tym stanowisku jest przede wszystkim znajomość języków programowania - Java Script, SQL, PHP lub ASP.NET. Poza tym wskazane jest posiadanie praktycznej wiedzy z zakresu HTML lub CSS oraz podstawowa znajomość takich środowisk jak JS, GIT czy CI.

 Środowisko pracy jest w dużej mierze międzynarodowe, a więc duże znaczenia ma umiejętność posługiwania się językiem angielskim. To w tym języku najczęściej odbywa się kontakt z klientami oraz sporządzana jest dokumentacja projektowania. Poza tym w cenie jest kreatywność i umiejętność pracy zespołowej.

Praca front-end developera

Front end developer - warunki pracy

Front-ednd developer zwykle pracuje przy komputerze korzystając z nowoczesnego oprogramowania. Czasem odbywają się też spotkania z klientami w kwestii ustalania szczegółów realizowanych projektów.

Praca zdalna - Front end developer

Zatrudnienie znaleźć można w dużych firmach, które posiadają działy IT, a także specjalistycznych firmach informatycznych oferujących usługi z zakresu programowania. Pracować można również na własną ręką jako freelancer. Niektórzy łączą ze sob te dwie formy zarobkowania.

Zarobki - front end developer czyli opłacalne zajęcie

Na początku kariery Front-end developer liczyć może na pensję w granicach 3 tysięcy złotych netto. Kwoty te rosną wraz z posiadanym doświadczeniem zawodowym. Specjaliści w  tej dziedzinie mogą liczyć na pensje nawet w wysokości ponad 10 tysięcy złotych netto miesięcznie. Do tego doliczyć należy premie i bonusy dodatkowe. W przypadku freelancerów stawka godzinowa to około 100 złotych netto.

Kategorie: Oferty pracy, Praca w IT,

Autor

GIEŁDA CV