Office Manager

Żeby dostać posadę kierownika biura często nie jest wymagane wykształcenie wyższe - wystarczy średnie. Choć wyższe nadal jest oczywiście mile widziane - zwłaszcza jeżeli miałoby być zdobyte na kierunku związanym z zarządzaniem czy administracją. Dobry office manager powinien doskonale orientować się w pracach biurowych, potrafić obsługiwać komputer oraz urządzenia biurowe.

Jednak to nie wszystko. Przyda się również doskonale rozwinięty zmysł organizatorski, a także umiejętność kierowania ludźmi oraz ich odpowiedniego motywowania. Dlatego tak przydatne są różne kursy - w dziedzinach zarządzania ludźmi czy też odpowiednie kursy, podczas trwania których człowiek nauczy się motywować pracowników. To szczególne przydatne, jeżeli biuro nastawione jest głównie na wyniki. W pracy office managera opłacalne jest też znanie biegle przynajmniej jednego języka obcego, jak również doskonała organizacja własnego czasu i pracy. Osoby, które chcą się starać o posadę office managera muszą wykazać się ambicją, zdolnościami organizatorskimi oraz dużą dozą sprytu.

Zakres obowiązków office manager - kierownika biura

Ogromna liczba firm potrzebuje kogoś na stanowisko kierownika. Bo wszędzie tam, gdzie pracują ludzie potrzebny jest ktoś, kto będzie tymi ludźmi zarządzać. Pracować na tym stanowisku można na przykład w hotelach, urzędach, firmach niezależnie od branży czy placówkach administracji publicznej. Głównym zajęciem kierownika biura jest monitorowanie postępów jego pracowników, dbałość o poprawną realizację zamówień, kontraktów itp. Poza tym kierownik musi utrzymywać kontakty z kontrahentami, dbać o realizację rozliczeń w terminie. Mówiąc inaczej - office manager to osoba tak naprawdę od wszystkiego. To stanowisko bardo odpowiedzialne, bo to kierownik biura przecież odpowiada bezpośrednio za pracę podległych mu ludzi.

Kierownik biura - oferty pracy

Kierownik biura, office manager - oferty pracy

Zarobki kierownika biura zależą nie tylko od efektów jego pracy, ale i od branży, którą się zajmuje, a także od swojego oświadczenia. Zdarza się tak, że kierownik biura może również liczyć na bardzo dogodne premie, w nagrodę za  właściwe wywiązanie się z powierzonych zadań. Dlatego zasadniczo zarobki wynosić mogą od trzech tysięcy netto w górę. To bardzo ważne, w końcu office manager to często człowie tuż po maturze. Wystarczą chęci, doświadczenie oraz umiejętność pracy biurowej.

Kierownik biura - zarobki 

Nie może dziwić, że zarobki jak wszędzie zresztą mogą się różnić i to nawet drastycznie. Bardzo często  zależą od miejsca w którym się pracuje. Można jednak przyjąć bezpieczne założenie, że ktoś na stanowisku kierownik biura - office manager zarobić może nawet około 5000 zł miesięcznie.

Kategorie: Oferty pracy, Praca w IT,

Autor

GIEŁDA CV