Programista (developer) .NET

Działania firmy Microsoft podjęte na przełomie XX i XXI wieku znacznie ułatwiły pracę programistom NET i otworzyły przed nimi wiele nowych możliwości. Dokonano wówczas standaryzacji narzędzi służących do tworzenia nowych aplikacji, dzięki czemu powstało wiele systemów i platform do obsługi poszczególnych programów.

Jedną z takich platform jest .NET. Nie jest to osobny program czy system, a raczej zespół założeń które warunkują poszczególne działania. Zgodnie z ideą .NET, internet służy głównie jako narzędzie do komunikowania się pomiędzy komputerami lub urządzeniami mobilnymi.

Programowanie NET - narzędzie do tworzenia aplikacji

.NET Framework jest bardzo ważnym narzędziem wchodzącym w skład tej platformy. Służy on do projektowania i tworzenia aplikacji. Znacznie ułatwia również pracę programistów NET. Dzięki niej zarządzanie systemami należącymi do .NET pod wieloma względami jest o wiele prostsze i wygodniejsze. Jeśli chodzi o samą charakterystykę .NET Framework, to jest to w gruncie rzeczy obszerna baza bibliotek, które programista może wykorzystać do tworzenia swoich aplikacji.

Programista .net - praca zdalna

Praca jako Programista NET - wykorzystanie możliwości oprogramowania

Do obsługi platformy .NET wykorzystuje się odpowiednie oprogramowanie, znacznie jednak różniące się od tego przeznaczonego do pracy w systemie Windows. Korzystając z .NET Framework należy zatem podejść do pracy w nieco inny sposób i nauczyć się dobrze wykorzystywać wszystko, co ma do zaoferowania. Programista NET znajdzie tutaj bogaty zbiór wysokiej jakości bibliotek, które mogą służyć do tworzenia nowych aplikacji. Paradoksalnie, zmiany te lepiej przyjmą nowi użytkownicy, niż ci bardziej doświadczeni.

Jeśli ktoś przez długi czas pracował na starych zasadach, to przestawienie się i poznanie nowych elementów języka może być dla niego dość skomplikowane. Programiści, którzy swoją karierę z tworzeniem aplikacji zaczynali od języków takich jak Delphi 8 będą mogli od razu uczyć się nowego sposobu wykorzystywania narzędzi.

Programista NET - zarobki, wymagania, predyspozycje

Od programisty NET pracodawca będzie oczekiwał przede wszystkim odpowiedniego wykształcenia. Do zdobycia takiej pracy potrzebne jest zazwyczaj ukończenie szkoły wyższej na kierunku informatyka. Oczywiście, równie ważne jest doświadczenie. Kandydat na stanowisko musi wykazać, że pracował już wcześniej nad przygotowywaniem i wdrażaniem aplikacji zgodnych z platformą .NET.

Idealny programista NET musi posiadać też pewne cechy charakteru. Jest to przede wszystkim otwartość, kreatywność oraz umiejętność pracy w zespole. W takiej pracy cenione są osoby kontaktowe, które potrafią nawiązać dobre relacje zarówno ze swoimi klientami, jak i współpracownikami. Zarobki Programisty Net są podobne do wynagrodzenia jakie otrzymują inni specjaliści w branży IT. 

Kategorie: Oferty pracy, Praca w IT,

Autor

GIEŁDA CV