Programista (developer) java

Programista Java to osoba zajmująca się tworzeniem aplikacji w tym języku. Pracownik wykonuje zlecone mu zadania, a efekty jego pracy mają spełniać oczekiwania i odpowiadać przygotowanemu wcześniej planowi. Do innych obowiązków Java developera należy przygotowywanie dokumentacji technicznej czy działanie we współpracy z zespołem analityków.

Praca programisty Java - wymagania i obowiązki

Do pracy na tym stanowisku wymagane jest wykształcenie wyższe na kierunku informatyka. Potrzebna jest oczywiście dobra znajomość języków programowania – przede wszystkim Java, ale również UML czy SQL. W pracy programisty Java zawsze mile widziane jest doświadczenie w tworzeniu aplikacji w tym języku. Oprócz samego programowania, pracownik musi umieć również odpowiednio implementować tworzone przez siebie aplikacje.

Tworzenie programów w Java

Programista Java - praca zdalna i podejście zadaniowe

Jest to praca typowo biurowa. Programista Java od czasu do czasu musi jednak odbyć wyjazd służbowy, przede wszystkim w celu wdrażania u klientów tworzonych przez siebie aplikacji. W zależności od danej firmy, programista Java może pracować zespołowo lub indywidualnie. Z reguły jest to praca na pełen etat, choć w wielu przypadkach programista ma spore możliwości jeśli chodzi o ustalanie swoich godzin pracy. Chodzi tu bowiem o efekty działania, nie zaś przepracowanie określonego czasu.

Senior java developer - zarobki wzbogacone o wysokie premie

Praca Java developera wymaga ciągłego interesowania się swoją branżą i zdobywania nowej wiedzy. Możliwości w znalezieniu pracy są szerokie – programistów stale poszukują choćby firmy specjalizujące się w tworzeniu oprogramowania. Zarobki mogą znacznie różnić się w zależności od miejsca pracy. Programista Java bardzo często oprócz podstawowego wynagrodzenia otrzymuje też premie za przygotowanie udanego projektu.

Kategorie: Oferty pracy, Praca w IT,

Autor

GIEŁDA CV